Sääseteadlane ennustab sääserikast aastat.

Seoses sellega, et kevad oli pigem soojem kuid siiski vihmarohke. Sääskedega on sellel aastal kuidagi eriti rohkelt, kuid siiki midagi kohutavalt pole. Tema sõnul soosis sääskede paljunemist vihmane aprill. Suuremad vihmad soosisid seda, et lumevee lombid ei saanud ära kuivada, ning sääskedel oli tunduvalt rohkem sigimiskohti. Just sellised lombikesed on nende kasvuks ideaalsed.

Aprill oli ka keskmisest soojem. Kuna sääskedel ongi vaja eluks veekogu ning soojemat temperatuuri. Möödunud aastal oli sääski tema kinnitusel vähem, kuna külmad ilmad kestsid kauem ja sääsed ilmusid välja alles mai lõpus. Tänavu tegutsevad nad aktiivselt juba mai keskpaigast.

Ent kas mõnes kohas Eestis võib neid ka vähem olla? Võib olla tõesti nii, et mõni piirkond on pikemalt põua käes, näiteks kevadel vihma ei saja, siis seal neid väga pole aga üldiselt jätkub neid kõikjale. Viimastel nädalatel on meil ilmad küll võrdlemisi kuivad olnud, kuid metsasääskede elu see kuigi palju ei mõjuta. Hetkel on nad siiski koorunud ning sääseliste valmikud tegutsevad, elu jätkub vanarida, siiski väga kuivad nädalad võivad sääskede arvukust mõjutada suve keskpaigas. Suurem sääserohkus kestab umbes kuu aega. Võib öelda, et kõige sääserohkem aeg on kuni jaanipäevani ja peale seda nad kaovad natukene ära.

Kui suvel minna väliüritusele siis sääsetõrje peaks olema siiski lähedal. Jällegi pole vaja tõrjega liiale minna sest suures rahvamassis käevad nad natukene varju. Kui on näiteks metsa minek ja koos on suurem grupp, siis sääsed hajuvad ja neid peaaegu ei märka. Äkki teil on kogemusi kui olete grupiga siis pole nagu sääski samas kui üksi samas kohas olla siis toimub justkui sääskede rünnak.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga