Reisimine

Hing ihkab seljakotiga rändamisest ?

Kas see oleks su esimene seljakotireis võid pole reisimine sulle kaugeltki võõras ? Loodetavasti leiavad kõik sellest loost uut ja huvitavat ning üht-teist üle kordamiseks. NB. Vaata kindlasti resihoiatusi välisministeeriumi lehelt ja suuremate reisibüroode lehtedelt.

Tee seljakott kergeks

Kas isegi pakkimisel on oma hästitreenitud tehnika ? Jah on! Üks osa sellest tehnikast ongi võime pakkide endale võimalikult mugav pagas kaasa. Pakkides kaasa liiga raske pagasi, võib see olla füüsiliselt väga koormav, need võivad tekitada lisakulusid odavlennufirmadega lennates ja olla olulistel hetkedel suureks koormaks (ikka võib juhtuda, et on vaja viimasel hetkel joosta lennujaama ühest otsast teise). Sul pole vaja väärtuslikke asju reisile. See soovitus ei tähenda, et reisile peaks minema kaks kätt taskus. Küll aga pole mõtet võtta seljakotitripile kaasa isikliku väärtuse või sentimentaalsusega asju. Nendest kõikidest asjadest on lihtne ilma jääda. Samuti on kasulik mõelda, millist elektroonikat ikkagi kaasa võtta. Kui on vanast ajast alles jäänud töötav mobiiltelefon, siis on mõistlik suure kuritegevusega Lõuna-Ameerika või Aafrika riiki minnes tuttuue nutitelefoni asemel hoopis vana sõber Nokia 3310 kaasa võtta.

Isegi üsna arenenud riikides on suur tõenäosus sattuda erinevate kurikaelte ohvriks, kui ise mitte piisavalt ettevaatlik olla. Kindlasti ei saa mainimata jätta kolmanda maailma riike, kus väga paljud just pettustega elatist teenivad. Siinkohal tuleb jällegi appi kodutöö, tehas suure uurimuse interneti blogides ja foorumites saad kindlasti nippe juurde mida teatud riikides eriti vältida tuleks.

Ole heas füüsilises vormis

Füüsiline vorm tuleb kindlasti abiks siis kui reisil tekivad ootamatud olukorrad ning jalad peavad palju vaeva nägema. Kohe kindlasti pole trimmis keha eeldus reisimiseks, aga kõrge toonusega on mugavam pikki vahemaid läbida, kõrgustesse ronida ja kohalikke spordialasid proovida.

Tee oma reisidokumentidest koopia

Passist koopia tegemata jätmine võib tekitada paksu pahandust, kui originaal peaks reisi jooksul kaduma minema. Koopia olemasolu võib kergendada saatkonnaga suhtlemist või võimudele oma identiteeti kinnitamist.|Proovi endale kaubelda tasuta hommikusöök

Hotelle ja hostele valides panusta tasuta hommikusöögi olemasolule, kui see ei tõsta hinda liigselt palju. See on mugav ja kiire viis uuele päevale energialaengut anda!

Snäkid kaasa

Reisidel juhtub tihti olema päevi, mis lähevad transpordi peale ja läbivad kohti, mis on turistide külastuse ootuses eriti kallite hindadega. Eestist liikuma hakates võid lennujaamas tehtavatele vahepausidele võtta kaasa isetehtud snäkke ja hoida sellega kokku röövellike hindade pealt. Näiteks olen näinud Oslo lennujaamas 35 eurot maksvat pitsat! Võta kaasa päikesekreem

Kõik oleneb alati inimesest kuid lihtsalt suvises Eestis ringi rännates polegi lihtne põikesepõletust saada . Tuleb arvestada, et ekvaatori lähistel on päike palju intensiivsem ning poole tunniga on võimalik end oluliselt ära põletada. Tõeliselt tugeva päikesega riikides on 50 SPF parim sõber (ja eriti tundliku nahaga inimestel 70 või 100!).

Võta kaasa vaktsineerimise tõendid

Maailmas leidub küllalt riike (loomulikult uuri oma sihtkoha eripärasid täpsemalt), kuhu minnes võib olla näiteks vajalik tõestada, et oled vaksineeritud kollatõve vastu või kui olid antud piirkonnas siis jällegi pead tõestama, et oled nakkuse kandja.

Ära koonerda heade jalanõude arvelt.

Muidugi see kõik on siililegi selge, kuid ka osavatel ränduritel on tulnud tõdeda, et nad on jalanõu valikuga mööda pannud.. Mina olen pidanud tegelema klaasikilde täis ja teravate kividega kaetud maastikul üliodavate Eestist ostetud sandaalide täieliku lagunemisega ja reisikaaslane on pidanud lahingut džunglis trekkimisel eriliselt ebamugavate jalatsitega, mille tald oli nagu betoonist valatud.

Ära võta kogu raha kaasa

Sularaha ei või mitte ainult varastele ahvatlev olla kuid, see võib lihtsalt tegevuste käigus ära kaduda. Tänaseks päevaks võid leida sularahaautomaate peaaegu igast maailma otsast , Alati ei pruugi sokisäärde peidetud paarsada eurot olla mõtekaim otsus.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga